Hightech productielocatie voor NX Filtration

Sustainable Cities

In 2024 realiseerde we voor NX Filtration een nieuwe productiefaciliteit voor innovatieve nanofiltratie. De fabriek zet in op slim waterbeheer en maximale energie-efficiëntie. Zo wordt restwarmte gedeeld met een nabijgelegen datacenter en zorgen 1.350 zonnepanelen en een warmteterugwinsysteem voor een hoge mate van zelfvoorziening.

Batenburg was verantwoordelijk voor de complete elektrotechnische, werktuigbouwkundige en regeltechnische installaties. Van energievoorziening en klimaatbeheersing tot beveiliging: alle systemen zijn afgestemd op de geavanceerde productielijnen van NX Filtration.

Wij leverden niet alleen de volledige gebouwgebonden installaties, maar droegen ook bij aan de automatisering en digitalisering van het productieproces. Denk aan de levering van besturingskasten, het opzetten van een platform voor volledig toegangsoverzicht en de implementatie van een AVEVA PI Data Management systeem voor verdere procesoptimalisatie.

Door de samenwerking is de fabriek snel en efficiënt gerealiseerd. Ook na oplevering blijft Batenburg betrokken bij de doorontwikkeling en onderhoud van de installaties.

Meer informatie?

Zie ook

Volledige automatisering voor de premixfabriek van Friso Minerals

Friso Minerals bouwde in Leeuwarden een compleet nieuwe productielocatie voor premixen. Wij verzorgden vanaf de eerste P&ID de elektrotechniek en de PLC-, SCADA- en MES-software, waarmee elke batch volledig traceerbaar is.

Project HighWhey: engineering terwijl de fabriek doordraait

Batenburg vervangt in Workum een indamperinstallatie door moderne membraantechnologie zonder de productie stil te leggen. Doel: 35% CO₂-reductie in 2030.

Slim laadplein Lingemeren met energiemanagement voor K3

Batenburg realiseerde het energiemanagement en Dynamic Load Management voor het laadplein bij Lingemeren, waar zonne-energie wordt ingezet voor elektrische vrachtwagens en bouwmaterieel.